درآمد نیروگاه های خورشیدی 5 تا 20 کیلووات

درآمد حاصل از احداث نیروگاه های خورشیدی 5 تا 20 کیلو وات بین 550 هزار تومان تا 3/3 میلیون تومان در ماه متغیر است.

 

به گزارش برق نیوز،میزان سرمایه گذاری برای احداث نیروگاه خورشیدی را میتوان در فازهای مختلفی بررسی کرد و میتوان میزان درآمد و سود دهی این نیروگاه ها را مهمترین دلیل استقبال مردم از این حوزه دانست.

نرخ خرید تضمینی برق در این بازه از سوی دولت به ازای هر کیلو وات 800 تومان است و بر اساس مصوبه دولت در صورت اتصال این نیروگاه ها به شبکه توزیع مبلغ 153 ریال به قیمت واحد خرید تضمینی اضافه میشود و میتواند میزان درآمد شما را افزایش دهد.

مورد دیگری که روی میزان درآمد شما در این فاز موثر است ساعت تابش خورشید بوده و طبیعتا به دلیل وجود روز های ابری در زمستان و کوتاه بودن روز در این فصل درآمد شما کم میشود اما در فصل بهار و تابستان افزایش درآمد را تجربه میکنید.

شایان ذکر است درآمد نیروگاه های خورشیدی بر اساس طراحی اصولی، اجرای اصولی و استفاده از تجهیزات مطمئن میباشد و برای گام برداشتن در این مسیر پس از قطعی شدن تصمیم خود با مشاوران فعال در این حوزه مشورت کنید.

با توجه به نرخ خرید اعلام شده از سوی دولت میتوان گفت:

درآمد نیروگاه های 5 کیلو وات بین 550 هزار تومان تا 900 هزار تومان میباشد.

درآمد نیروگاه های 10 کیلو وات بین 1 میلیون تومان تا 1/7 میلیون تومان میباشد.

درآمد نیروگاه های 15 کیلو وات بین 1/7 میلیون تومان تا 2/3 میلیون تومان میباشد.

درآمد نیروگاه های 20 کیلو وات بین 2/3 میلیون تومان تا 3/3 میلیون تومان میباشد.

بازه درآمد فوق با توجه به مصوبات دولتی ذکر شده و ساعت های مینیمم و ماکزیمم تابش به همراه دمای محیطی چند مرکز استان و اعلام آن بصورت میانگین میباشد و با توجه به میزان سرمایه گذاری با توجه به قیمت های مرداد ماه 1397 و درآمد نیروگاه های خورشیدی میتوان گفت زمان برگشت سرمایه بین 4 تا 5 سال میباشد.

درآمد زایی نیروگاه های خورشیدی تا 20 کیلو وات برای بسیاری از علاقمندان به این حوزه بسیار مهم است و محاسبه درامد به شرح زیر است.

درآمد نیروگاه های خورشیدی 5 تا 20 کیلو واتبه طور مثال برای یک نیروگاه 5 کیلو وات محاسبه درامد نیروگاهی برای شهر تهران با متوسط تابش روزانه 5/5 ساعت و توان نیروگاه به میزان 4/5 کیلو وات به شرح زیر است.

درآمد نیروگاه های خورشیدی 5 تا 20 کیلو وات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *